Rehabilitacja

Cennik

Terapia indywidualna :

Porada fizjoterapeutyczna – 130 zł                                               

Terapia indywidualna pojedyncze spotkanie 30  min – 130 zł

5 spotkań z fizjoterapeutą 30 min – 550 zł                                     

Kinesiotaping – 50 zł                                        

Kinezyterapia:

Ćwiczenia indywidualne – 80 zł                                     

Ćwiczenia w odciążeniu – 25 zł                                     

Szyna CPM – 25 zł                                    

Wynajem szyny CPM (doba) – 40 zł                                    

Rower – 15 zł                                    

Bieżnia antygrawitacyjna :

15 minut – 60 zł / 10 zabiegów – 15 minutowych – 500 zł                      

 30 minut – 100 zł / 10 zabiegów – 30 minutowych – 900 zł   

Fizykoterapia: 

Sollux – 20 zł                                                 

Elektroterapia – 20 zł                                                

Pole magnetyczne – 20 zł                                                  

Laser – 20 zł                                                 

Krioterapia – 20 zł                                                  

Ultradźwięki – 20 zł                                                     

*Przy płatności za 10 zabiegów fizykoterapii – 180 zł

Fala uderzeniowa  1 zabieg – 60 zł                                              

Fala uderzeniowa 5 zabiegów – 270 zł

Exogen 1 zabieg – 40zł                                    

Masaż:

Masaż 30 minut – 80 zł                                 

Masaż 1h – 150 zł

Wkładki ortopedyczne:

Badanie podologiczne z wkładką – 120 zł                    Wkładki Medi Igli          

Badanie podologiczne bez wkładki – 140 zł                     – Badanie + wkładka – 370 zł          

Badanie kontrolne – 70 zł                     – Badanie kontrolne – 50 zł 

Wkładka profilaktyczna – od 320 zł                      – Kolejne wkładki – 320 zł       

Wkładka dziecięca – 250 zł + korekcja

Wkładka sportowa – od 350 zł + korekcja

– Korekcja za szt. – 20 zł

– Stabilizacja, wyrównanie – 30 zł

Wkładki Ortopedyczne Capron

Klinika Silesia to miejsce, w którym pacjent jest kompleksowo zaopiekowany, począwszy od poradni ortopedycznej przez profesjonalne zbiegi operacyjne, kończąc na indywidualnie dobranej rehabilitacji. Od niedawna Klinika znajduje się również na mapie gabinetów partnerskich Propedis, wykonując specjalistyczne wkładki ortopedyczne firmy Capron. Co oznacza , że trafiając do Nas macie Państwo pewność usług na najwyższym poziomie. Partner Propedis przechodzi cykl profesjonalnych szkoleń teoretycznych i praktycznych, a także cyklicznie podnosi poziom swojej wiedzy, by w swoim gabinecie skutecznie diagnozować i leczyć pacjentów, a także korygować stopy z wykorzystaniem wkładek Capron.

O mnie

 Nazywam się Barbara Dąbrowska-Matusz, jestem absolwentką  AWF-u W Katowicach. Jako fizjoterapeuta od ponad 18 lat pracuje z pacjentem, a od 6 zajmuje się także ortopodologią oraz projektowaniem i wykonywaniem indywidualnych wkładek ortopedycznych Firmy Capron. To system wkładkowy, który skradł moje serce, ze względu na różnorodność form i olbrzymią możliwość korekcji. W swojej karierze ciągle spotykałam się z leczeniem objawowym, np boli biodro- pracujemy z biodrem, boli kręgosłup -skupiamy się wyłącznie na nim , często nie ruszając sedna i przyczyny problemu. Teraz diagnozując pacjenta zawsze mam na uwadze stopy jako podstawę narządu ruchu. To one mają bezpośredni wpływ na staw kolanowy , biodrowy i kręgosłup. Oceniam całą sylwetkę przez pryzmat stóp i wzorca chodu, szukając najsłabszego ogniwa.

 .. I tak oto stopy i analiza chodu stały się moją pasją , którą ustawicznie rozwijam poprzez uczestnictwo w kursach i konferencjach. Wkładki Capron stały się dla mnie doskonałym elementem uzupełniającym terapię z pacjentem oraz utrwalającym wypracowane wzorce. Dziś mogę pochwalić się mnóstwem zadowolonych pacjentów, u których udało mi się zbliżyć po przez korekcję do prawidłowego wzorca przetaczania, zdejmując z nich tym samym przewlekłe dolegliwości bólowe. Uwielbiam to co robię a siłę czerpię z waszych uśmiechów:)

Dlaczego wkładki ortopedyczne ?

            Według najnowszych badań 80% osób ma problemy ze stopami, co w rezultacie wpływa na pracę całego organizmu, prowadząc do przeciążeń i dolegliwości bólowych. Wszelkie nieprawidłowości w obrębie jej budowy a także ustawienia będą uruchamiały szereg patologicznych reakcji w stawach wyższych, powodując zaburzenia w okolicy kolan , bioder , kręgosłupa , a nawet w stawach skroniowo-żuchwowych. Robimy średnio od 6-12 tysięcy kroków dziennie i jeśli np. mamy stopę płaską, koślawą lub szpotawą to tysiące razy postawimy źle całą kończynę dolną, co nie może pozostać obojętne dla organizmu.

            Coraz częściej obserwujemy wady stóp u dzieci, co dla rosnącego organizmu może być przyczyną poważnych zaburzeń kostnych. Najczęściej spotykamy się w gabinecie ortopodologicznym ze stopą płasko koślawą, wada ta pociąga za sobą min ;koślawe ustawienie kolan , nadmierną rotację zewnętrzną w stawach biodrowych, nieprawidłowe ustawienie miednicy, co rzutuje na całą sylwetkę dziecka . Dodatkowo wszelkie asymetrie w ustawieniu kończyn, sprzyjać będą bocznym skrzywieniom kręgosłupa.

Wkładki wkładkom nierówne 😉

            Ponieważ każda stopa jest inna i niepowtarzalna , wykonujemy indywidualne wkładki ortopedyczne  „szyte” na miarę , dopasowane do Twoich potrzeb . Nasze wkładki korygują , odciążają , wspomagają i stymulują określone funkcje stopy , w przeciwieństwie do tradycyjnych , seryjnych wkładek ,które jedynie biernie podpierają stopy.

            Pracujemy na najnowocześniejszych sprzętach oraz doskonałych i wytrzymałych materiałach renomowanej francuskiej firmy Capron Podologie, która od ponad 40 lat jest europejskim liderem  w dziedzinie ortotyki.. Wykonujemy wkładki dziecięce , klasyczne , specjalistyczne i sportowe.  Projektujemy  je przy Tobie, formujemy bezpośrednio na Twoich stopach, na specjalnych  poduszkach próżniowych, utrwalając obraz korekcji stopy. Wkładki otrzymujesz na tej samej wizycie.

Przyczyny zgłaszania się do gabinetu ortopodologicznego

            Wykonanie wkładek poprzedzone jest szczegółowym wywiadem i badaniem stóp, umożliwiającym  precyzyjną ocenę ich stanu  pod kątem między innymi:

 • wad stóp ( np. płaskostopie poprzeczne i podłużne , stopa płasko-koślawa , stopa wydrążona,, stopa Rothbarta, stopa Mortona, paluchy koślawe-haluksy, wrodzone i nabyte deformacje stóp)
 • Schorzeń stóp ( ostroga piętowa-zapalenie rozcięgna podeszwowego, zapalenie ścięgna Achillesa, stopa reumatoidalna , stopa cukrzycowa, nerwiak Mortona , modzele i odciski, bóle śródstopia -metatarsalgia)
 • wad postawy ( koślawość stóp i  kolan, szpotawość stóp i kolan, skolioza)
 • symetrii obciążeń i długości kończyn dolnych
 • chodu i jego zaburzeń
 • dolegliwości bólowych kolan,  bioder i kręgosłupa.

Badanie ortopodologiczne w gabinecie obejmuje:

 • szczegółowy wywiad
 • badanie statyczne i dynamiczne na macie tensometrycznej
 • badanie statyczne i funkcjonale na podoskopie
 • wykonanie odbitki dynamicznej na plantografie
 • ocenę sylwetki
 • badanie manualne i testy funkcjonale