Poradnia Urazowo-Ortopedyczna
Korzystając z rozwiązań przyjętych w krajach wysoko rozwiniętych Poradnia Ortopedyczno-Urazowa, świadczy usługi nie tylko w zakresie ogólnych patologii narządu ruchu, ale również wyodrębnia w swoim składzie wysoko specjalistyczne: Poradnię Chorób Kolana, Poradnię Chorób Barku, Poradnię Chorób Stopy oraz Poradnię Chirurgii Ręki.
Każdy gabinet ortopedyczny wyposażony jest w wysokiej klasy aparat usg, umożliwiający diagnostykę ultrasonograficzną stawów i mięśni. Nowoczesna Pracownia Rentgenowska zapewnia kompleksową diagnostykę (w tym badania telemetryczne i stresowe na aparacie TELOS).
Wizyty w Poradni finansowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jeżeli ze względu na ilość pacjentów, czas oczekiwania na wizytę NFZ jest wydłużony, zapraszamy na wizyty komercyjne.
Szczegółowe informacje w Rejestracji Centrum Medycznego.
W Poradni przyjmują :
Prosimy o posługiwanie się skierowaniami do poradni urazowo-ortopedycznej.
Poradnia chirurgii ręki jest częścią poradni urazowo-ortopedycznej.
UWAGA! Od 2 października 2023 Poradnia została przeniesiona do Kliniki Silesia w Opolu, ul. Wojciecha Biasa 31. Szczegóły pod numerem tel. 77 474 32 09 / 77 416 52 25 /
W poradni chirurgii ręki zajmujemy się diagnostyką, zachowaniem czynności oraz rekonstrukcją funkcji ręki. W leczeniu stosujemy ortezy, blokady sterydowe, terapię osoczem bogatopłytkowym oraz postępowanie operacyjne. Zabiegi chirurgiczne najczęstszych schorzeń (m. in. zespół cieśni kanału nadgarstka, palce zatrzaskujące, przykurcz Dupuytrena) przeprowadzamy w trybie ambulatoryjnym w Opolu. Mamy do dyspozycji własne pracownie obrazowe (MRI, USG, RTG) pozwalające szybko ustalić właściwą diagnozę, unikając w ten sposób nieodwracalnych szkód, do których może doprowadzić opóźnienie w leczeniu. Dzięki współpracy na linii chirurg-rehabilitant nasi pacjenci mogą liczyć na holistyczne podejście do swoich chorób.
W Poradni przyjmuje dr Tobiasz Szajerka – specjalista chirurgii ogólnej.
Wizyty w ramach kontraktu NFZ oraz komercyjnie.
W Poradni leczymy także zespół cieśni kanału nadgarstka
Zespół cieśni kanału nadgarstka / Hydrodekompresja
Jedną z najnowszych, nieinwazyjnych metod leczenia zespołu cieśni kanału nadgarstka jest hydrodekompresja (zwana również hydrodysekcją) nerwu pośrodkowego. Ten ambulatoryjny zabieg polega na uwolnieniu nerwu z nieprawidłowych połączeń z otaczającymi go tkankami bez nacinania skóry. Pozwala choremu na pozbycie się przykrych dolegliwości już w ciągu 24 godzin bez bólu i ograniczeń związanych z leczeniem operacyjnym. Po hydrodekompresji ręka nie wymaga specjalnego postępowania, a do codziennej aktywności można wrócić już na drugi dzień. Wyniki leczenia są bardzo dobre i długotrwałe, zwłaszcza we wczesnym okresie choroby. Hydrodekompresja nie zamyka drogi do dalszego leczenia zabiegowego, jeśli takie okaże się konieczne.
CENNIK PORADNI:
Hydrodekompresja (w cenie konsultacja) – 1.500 zł
- dwie dłonie – 2.200
- kolejne zabiegi – 500 zł (np. po pół roku)
Hydrokompresja przy użyciu osocza bogatopłytkowego – 2.100 zł
- dwie dłonie – 2.800 zł
- Przeciwwskazania: m.on. leczenie przeciwkrzepliwe, uczyulenie na środki miejscowego znieczulenia, zaniki mięśni ręki, zmiany skórne okolicy nadgarstka.
Paznokieć wrastający z fenolizacją macierzy – 600 zł
- dwa palce – 1.000 zł
Usunięcia znamion – 600 zł
Cieśń nadgarstka (chirurgicznie) – 2.400 zł