Poradnia Urazowo-Ortopedyczna

Korzystając z rozwiązań przyjętych w krajach wysoko rozwiniętych Poradnia Ortopedyczno-Urazowa, świadczy usługi nie tylko w zakresie ogólnych patologii narządu ruchu, ale również wyodrębnia w swoim składzie wysoko specjalistyczne: Poradnię Chorób Kolana, Poradnię Chorób Barku, Poradnię Chorób Stopy oraz Poradnię Chirurgii Ręki.

Każdy gabinet ortopedyczny wyposażony jest w wysokiej klasy aparat usg, umożliwiający diagnostykę ultrasonograficzną stawów i mięśni. Nowoczesna Pracownia Rentgenowska zapewnia kompleksową diagnostykę (w tym badania telemetryczne i stresowe na aparacie TELOS).

Wizyty w Poradni finansowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jeżeli ze względu na ilość pacjentów, czas oczekiwania na wizytę NFZ jest wydłużony, zapraszamy na wizyty komercyjne.

  • Pierwsza konsultacja ortopedyczna: dr Robert Pełka – 400 PLN
  • Porada ortopedyczna: 250 PLN
  • Porada ortopedyczna z badaniem USG: 300 PLN
  • Podanie leku w trakcie wizyty: 100 PLN – 150 PLN

Szczegółowe informacje w Rejestracji Centrum Medycznego.

W Poradni przyjmują :

Prosimy o posługiwanie się skierowaniami do poradni urazowo-ortopedycznej.

Poradnia chirurgii ręki jest częścią poradni urazowo-ortopedycznej.

UWAGA! Od 2 października 2023 Poradnia została przeniesiona do Kliniki Silesia w Opolu, ul. Wojciecha Biasa 31. Szczegóły pod numerem tel. 77 474 32 09  /  77 416 52  25 / 

W poradni chirurgii ręki zajmujemy się diagnostyką, zachowaniem czynności oraz rekonstrukcją funkcji ręki. W leczeniu stosujemy ortezy, blokady sterydowe, terapię osoczem bogatopłytkowym oraz postępowanie operacyjne. Zabiegi chirurgiczne najczęstszych schorzeń (m. in. zespół cieśni kanału nadgarstka, palce zatrzaskujące, przykurcz Dupuytrena) przeprowadzamy w trybie ambulatoryjnym w Opolu. Mamy do dyspozycji własne pracownie obrazowe (MRI, USG, RTG) pozwalające szybko ustalić właściwą diagnozę, unikając w ten sposób nieodwracalnych szkód, do których może doprowadzić opóźnienie w leczeniu. Dzięki współpracy na linii chirurg-rehabilitant nasi pacjenci mogą liczyć na holistyczne podejście do swoich chorób.

W Poradni przyjmuje dr Tobiasz Szajerka – specjalista chirurgii ogólnej.

Wizyty w ramach kontraktu NFZ oraz komercyjnie.

W Poradni leczymy także zespół cieśni kanału nadgarstka

Zespół cieśni kanału nadgarstka / Hydrodekompresja
Jedną z najnowszych, nieinwazyjnych metod leczenia zespołu cieśni kanału nadgarstka jest hydrodekompresja (zwana również hydrodysekcją) nerwu pośrodkowego. Ten ambulatoryjny zabieg polega na uwolnieniu nerwu z nieprawidłowych połączeń z otaczającymi go tkankami bez nacinania skóry. Pozwala choremu na pozbycie się przykrych dolegliwości już w ciągu 24 godzin bez bólu i ograniczeń związanych z leczeniem operacyjnym. Po hydrodekompresji ręka nie wymaga specjalnego postępowania, a do codziennej aktywności można wrócić już na drugi dzień. Wyniki leczenia są bardzo dobre i długotrwałe, zwłaszcza we wczesnym okresie choroby. Hydrodekompresja nie zamyka drogi do dalszego leczenia zabiegowego, jeśli takie okaże się konieczne.

CENNIK PORADNI:


Hydrodekompresja (w cenie konsultacja) – 1.500 zł

  • dwie dłonie – 2.200
  • kolejne zabiegi – 500 zł (np. po pół roku)

Hydrokompresja przy użyciu osocza bogatopłytkowego – 2.100 zł

  • dwie dłonie – 2.800 zł
  • Przeciwwskazania: m.on. leczenie przeciwkrzepliwe, uczyulenie na środki miejscowego znieczulenia, zaniki mięśni ręki, zmiany skórne okolicy nadgarstka.

Paznokieć wrastający z fenolizacją macierzy – 600 zł

  • dwa palce – 1.000 zł

Usunięcia znamion – 600 zł

Cieśń nadgarstka (chirurgicznie) – 2.400 zł