Blok Operacyjny

SPECJALISTYCZNY OŚRODEK CHIRURGII ARTROSKOPOWEJ I ORTOPEDYCZNEJ
NZOZ „ORTOPEDIA” OPOLE

KLINIKA SILESIA, UL. WOJCIECHA BIASA 31 W OPOLU

Specjalistyczny Ośrodek Chirurgii Artroskopowej i Ortopedycznej NZOZ „Ortopedia“ w Głuchołazach powstał w 2006 przy Szpitalu Specjalistycznym MSWiA.

Od 09 października 2023 działalność Ośrodka została przeniesiona do nowo otwartej Kliniki Silesia w Opolu, ul. Wojciecha Biasa 31.

Profil działalności operacyjnej oparty jest na wykorzystaniu nowoczesnej małoinwazyjnej techniki operacyjnej – artroskopii, czyli wziernikowania stawów przy użyciu optyki o średnicy od 1.9 do 4,5 mm.

Umożliwia ona skrócenie czasu leczenia pacjenta w szpitalu i szybki powrót do zdrowia. Pacjenci operowani są w dniu przyjęcia, a czas pobytu uzależniony jest od typu operacji i najczęściej wynosi od 1 do 2 dni.

Domenami leczenia operacyjnego są:

  • artroskopia kolana
  • artroskopia barku
  • artroskopia stawu skokowo-goleniowego
  • artroskopia biodra
  • artroskopia łokcia
  • artroskopia nadgarstka

Stały kontakt z najważniejszymi producentami sprzętu medycznego i implantów ortopedycznych zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie.

Nowoczesna sala operacyjna z nawiewem laminarnym, z zapewniającymi idealną sterylność filtrami absolutnymi  wyposażona jest w zintegrowany system operacyjny fińskiej firmy Merivaara.

Stół operacyjny, system oświetlenia, monitoringu operacyjnego, archiwizacji danych, multipotencjalna wieża artroskopowa z osprzętem amerykańskiego koncernu ConMed-Linvatec to produkty najnowszej generacji.

Współczesne sposoby anestezji zapewniają bezbolesny i komfortowy przebieg zabiegu i przebieg pooperacyjny. Dzięki nowoczesnej aparaturze do znieczulania i monitorowania parametrów życiowych na sali operacyjnej i sali nadzoru pooperacyjnego oraz wykwalifikowanemu personelowi bloku operacyjnego i oddziału zapewniamy naszym pacjentom wysoki poziom bezpieczeństwa i eliminujemy związane zwykle z pobytem w szpitalu przykre doznania.

Nasi pacjenci podczas pobytu w oddziale zakwaterowani są w kameralnych dwuosobowych pokojach.

Zapewniamy profesjonalną i życzliwą opiekę lekarską i pielęgniarską na Oddziale, o czym świadczą pozytywne opinie pacjentów.