SZPITAL

Służymy Państwu od 2006 roku.
W odpowiedzi na społeczne zapotrzebowanie, na wzór tego samego rodzaju europejskich i amerykańskich ośrodków wykorzystujących możliwości nowoczesnej diagnostyki i leczenia, powstał NZOZ “Ortopedia” oferujący początkowo usługi z zakresu ortopedii i traumatologii.
Stworzyliśmy od podstaw pierwszy w naszym regionie specjalistyczny ośrodek zajmujący się małoinwazyjną techniką operacyjną zwaną artroskopią w budynku Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach.
Obecnie wykonujemy około 1100 zabiegów operacyjnych rocznie.

W roku 2010 zorganizowaliśmy pierwszy w Polsce kurs kadawerowy. Od tego czasu prowadzimy cykliczne tego rodzaju szkolenia w otwartym w roku 2012 Centrum Edukacji Ortopedycznej, którego głównym zadaniem jest edukacja lekarzy i pielęgniarek.

Nasze wysiłki zostały wielokrotnie dostrzeżone przez niezależnych obserwatorów związanych z medycyną oraz media, ale przede wszystkim przez naszych pacjentów, których z roku na rok przybywa. Napawa nas to szczególną dumą i radością.

Współpracujemy z wieloma ośrodkami klinicznymi w Polsce i za granicą. Nasi ortopedzi są od wielu lat trenerami i instruktorami trzech amerykańskich koncernów medycznych.

Nasi lekarze są członkami renomowanych polskich, europejskich i międzynarodowych towarzystw naukowych.

Dr Robert Pełka od marca 2023 roku pełni funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia.

Prowadzimy projekty badawcze wspólnie z Zakładem Chirurgii Eksperymentalnej i Badania Biomateriałów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Instytutem Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk.

Właśnie doprowadziliśmy do końca nasz najnowszy projekt – stworzenie pierwszego w Polsce ośrodka o charakterze Joint Preservation Center. Oddaliśmy na początku października 2023 roku nowoczesny obiekt szpitalny w Opolu – Klinikę „Silesia”. Będziemy realizować w nim cele zawarte w koncepcji JPC powstałej z połączenia dwóch głównych nurtów we współczesnym leczeniu: Presonalized Medicine i Evidence Based Medicine.

Zakładają one kompleksową opiekę nad pacjentem uwzględniającą nowoczesną diagnostykę, terapię, rehabilitację oraz gromadzenie i analizę danych. Kluczowa jest tu ciągła komunikacja w zespole diagnostyczno-terapeutycznym oraz w zespole terapeuta-pacjent. Leczenie jest tu procesem, a nie tylko pojedynczym zdarzeniem. W Klinice dysponujemy bazą diagnostyczną: wysoko- i niskopolowym rezonansem magnetycznym oraz pracownią RTG, wielospecjalistycznymi poradniami, blokiem operacyjnym z dwiema salami ortopedycznymi oraz 19-łóżkowym oddziałem ortopedycznym. Do dyspozycji pacjentów oddaliśmy dział rehabilitacji z takimi zdobyczami technologii fizjoterapeutycznych, jak m.in.: bieżnia antygrawitacyjna, Contrex, Senso, pracownia dedykowanych wkładek ortopedycznych.